Cholesterol – wróg zdrowego serca

zdrowy i nie zdrowy cholesterol

Nadmiar cholesterolu we krwi może prowadzić do wielu poważnych problemów ze zdrowiem, jest też największym wrogiem zdrowego serca. Odkładając się w naczyniach krwionośnych prowadzi nie tylko do zaburzeń krążenia, zaburzeń rytmu serca, ale także do niewydolności serca oraz zmian miażdżycowych.

By uniknąć problemów związanych ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu, należy w pierwszej kolejności zadbać o dietę. Trzeba ograniczyć w niej te produkty, które zawierają dużo tłuszczów zwierzęcych, a postawić na świeże warzywa i owoce. Wyjątkowo cennymi produktami, które powinny znaleźć się w diecie, są ryby, jabłka, czosnek oraz siemię lniane. Pomocnikiem w walce z cholesterolem jest też witamina C, która pozwala usunąć jego nadmiar z tętnic i obniżyć tym samym jego poziom.

Jedz ryby codziennie

Wrogiem cholesterolu jest również systematyczna aktywność fizyczna. Ci, którzy codziennie ćwiczą lub odbywają przynajmniej 30 minutowe spacery, w naturalny sposób obniżają poziom złego cholesterolu i w przyjemny sposób chronią swe serce przed wieloma problemami zdrowotnymi.

Zobacz plan treningowy na masę!

Ponieważ choroby serca są w Polsce poważnym problemem i częstą przyczyną zgonów, placówki medyczne korzystają z licznych sposobów walki z tą grupą chorób. Jednym z ciekawszych rozwiązań są specjalne Programy Diagnostyczne, z których można skorzystać w placówkach Grupy Lux Med. Dzięki takim kompleksowym można w porę wykryć niepokojące zmiany, jak np. zbyt wysoki poziom cholesterolu mogący prowadzić do miażdżycy oraz choroby wieńcowej. Więcej: Portal Zdrowszy.